Ortodonti için faydalı bir rehber

  • 0 yorum
Ortodonti için faydalı bir rehber

Diş hekimliği alanının geçmişten ne kadar farklılaştığını daha önce fark ettiniz mi? Günümüzde diş hekimleri ortodonti için faydalı bir rehbere sahip oldukları için çok şanslılar.

Oysa diş düzensizliklerinin düzeltilmesi, teşhis ve ortodonti gibi bazı diş hastalıklarının önlenmesinin hastaların doğal gülümsemeleri ile uygulanması diş hekimleri için çok karmaşıktı.

Böylece günümüzde insanlar diş kliniklerini ziyaret ettiklerinde dişlerinin gelişimi, özgüveni ve gülümsemesi için çeşitli tedaviler bulabilmektedirler.

Bunun için diş hekimliği öğrencilerinin ve kliniklerin ortodonti sürecini, içeriğini ve ortodonti tedavisi için gerekli aletleri yakından incelemelerinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Ortodonti nedir? 

Bilindiği gibi ortodonti kelimesi dişlerin düzeltilmesi veya düzleştirilmesi anlamına gelmektedir. Yani ortodonti, yanlış hizalanmış dişlerin düzeltilmesi ve düzeltilmesi anlamına gelir.

Ayrıca diş hekimleri ortodontik tedavi sırasında çenelerin, dişlerin ve yüzlerin anormal konumlarını kontrol eder.

Diş hekimliği öğrencisiyseniz veya diş klinikleri düzenleyen bir diş hekimiyseniz, Türkiye'deki dişçilik aletleri ve aletleri için en iyi çevrimiçi mağazalardan biri olan Medoloji'yi ziyaret edin.

Ortodontinin faydaları nedir? 

Ortodontinin kozmetik görünümün ötesinde birçok avantajı vardır; yararları arasında, hastalara gelişmiş benlik saygısı, daha net konuşma ve daha iyi çiğneme performansı sağlayan diş düzeltme sayılabilir.

Ayrıca ortodonti, yemek artıklarının dişler arasında birikmesi nedeniyle oluşan diş çürüğü riskini azaltır ve aşırı kapanış veya maloklüzyon nedeniyle oluşan diş eti yaralanmaları riskini azaltır.

Ortodonti tedavisinin amaçları nelerdir?

Hastalar diş kliniklerini ziyaret ettiklerinde sağlıklı bir ısırık alırlar, diş hastalıklarını önlerler ve mükemmel bir görünüm için kozmetik düzeltmeyi garanti ederler.

Ortodonti tedavisi bazı diş maloklüzyonlarını düzeltebilir:

Diş çapraşıklığı sorunu veya dişlerin düzgün hizalanmaması ağız için büyük görünebilir. Bu yüzden diş hekimleri kötü kapanışı ve çirkin görünümü ortodonti ile tedavi ederler.

Ayrıca, ortodontik diş telleri, eksik veya daha küçük dişlerin zayıf gelişimi nedeniyle dişler arasındaki doğal olmayan boşluklar için mükemmel bir tedavi yöntemidir.

Ayrıca, alt çene üst çenenin dışına taşmış gibi göründüğünde de yardımcı olabilir. Çirkin kozmetik görünümün yanı sıra bu durumda dişlerde aşınma meydana gelebilir.

Ortodonti, diş uçlarının bir araya gelmemesi sonucu aşınmış dişlere, yetersiz çiğnemeye ve kötü görünüme neden olan çapraz kapanış durumunu da düzeltir.

Diş hekimleri, üst ve alt ön dişlerin aynı hizada olmadığı derin aşırı kapanıştan muzdarip insanlar için ortodontik tedaviyi tercih eder ve alt dişler damağa değme eğiliminde olduğu için hastaları rahatsız eder.

Bunun için diş hekimlerinin diş eti ve damak hasarlarını önleyecek, diş hastalıklarını, diş kayıplarını ve diş eti hastalıklarını önleyecek müdahalelerde bulunmaları gerekir.

Ortodontik tedavi ve diğer diş tedavileri için bazı diş aletlerini öneriyoruz:

Parlatma fırçası

Diş cilalama fırçası birçok kullanım sağlar: her bir kıl binlerce cila parçacığı içerdiğinden verimli ve hızlı cilalama.

Parlatma fırçası, oklüzal ve fissür alanları için mükemmeldir.

Periodontal Sond - ÇİFT TARAFLI

Periodontal sond, dişlerin ve periodontal dokuların ayarlanması ve tedavisi için kullanılan çift taraflı bir araçtır.

Ayrıca, farklı dişçilik aletlerine göz atabilirsiniz:

Periodontal Sond - Unilateral - Williams

Examination Set (Mirror, Sond, Presel)

Wax Modeling Spatulls / Student Set

Diş klinikleri ve diş hekimliği öğrencileri neden medolojiyi tercih ediyor?

Dental aletler ve aletler için en güvenilir çevrimiçi mağazalardan biridir ve en iyi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunar. Böylece en iyi dişçilik aletlerini ve araçlarını garanti edeceksiniz.

Diş kliniklerinizi en iyi dişçilik aletleri ve aletleri ile düzenlemek için Medoloji'ye göz atmayı unutmayın.

yorum Yap

Lütfen unutmayın, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.

SİPARİŞİNİZ İLE İLGİLİ NOTUNUZ:
Liquid error (snippets/cart-drawer line 228): product form must be given a product

Ne arıyorsun?